شرکت ساخت و ساز، شرکت ساختمانی، شرکت ساخت و ساز مشهد، شرکت ساخت و ساز تهران، شرکت ساخت انبوه، نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان در مشهد، شرکت نوسازی ساختمان در تهران
20
فروردین

بازسازی خانه و ساختمان

شاید برای بسیاری از مردم سول باشد که چرا باید خانه و ساختمان را بازسازی کنیم؟ چرا نباید ساختمان‌های قدیمی را بکوبیم و خراب کنیم و دوباره و از نو، یک خانه یا ساختمان شیک و مدرن را بسازیم؟ سوال بسیار خوبی است، گرچه بسیاری از مردم هم جواب آن را می‌دانند و به همین جهت، دنبال حفظ و احیا و بازسازی خانه و ساختمان های قدیمی هستند.
با این حال، برخی از مردم همچنان گمان می‌کنند که ساختن خانه‌ها وساختمان‌های مدرن، در دنیای امروز، بهتر از خانه‌هیا قدیمی است. البته گفتن این نکته هم ضروری است که با افزایش شهرنشینی و ساخت و ساز آپارتمان‌ها، خصوصا در شهرهای بزرگ مثل تهران و مشهد، تمایل مردم به داشتن خانه‌های حیاط‌دار و قدیمی، بسیار بیشتر شده است؛ به نحوی که بسیاری از مردم با خرید خانه‌های قدیمی، تلاش می‌کنند تا با بازسازی خانه و ساختمان، آنها را احیا کنند.

همچنین مطالعه کنید : شرکت بازسازی خانه و ساختمان در مشهد


این روحیه گرچه در سال‌های اخیر در ایران دیده می‌شود، اما در اروپا سال‌های زیادی است که وجود دارد. مردم اروپا و دولت‌های اروپایی، کمترین انرژی و وقت را بر سر ساخت و سازهای جدید می‌گذارند و بیشترین هزینه‌ها را برای بازسازی و خانه و ساختمان و احیای ساختمان‌های قدیمی صرف می‌کنند.

چرا باید به فکر بازسازی خانه و ساختمان‌های قدیمی بود؟

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که فکر می‌کنید لزومی ندارد که خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی را حفظ کرد، بهتر است این مطلب را بخوانید.

همچنین مطالعه کنید : بازسازی خانه و ساختمان در تهران


دلایل مختلفی برای حفظ و بازسازی خانه و ساختمان‌های قدیمی وجود دارد. در اینجا به 7 دلیل ساده برای بازسازی خانه و ساختمان اشاره می‌کنیم.
1- خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی غالبا بسیار زیبا هستند. معماری گذشتگان ما بسیار زیباتر و چشم‌نوازتر از معماری کنونی ماست.
2- آنها دارای خصوصیات و مشخصاتی هستند که دیگر نمی‌توان از آن خصوصیات و مشخصات در معماری جدید بهره برد؛ چراکه بسیار گران تمام می‌شود. به عنوان مثال، خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی، دارای سقف‌های بلندی هستند، دکوراسیون زیبایی دارند، کف آنها از بهترین چوب‌ها ساخته شده، بر روی چوبکاری‌ها حکاکی‌های زیبا و ظریف است، از مواد گران‌قیمت و لاکچری استفاده شده، فضاهای فوق‌العاده‌ای به عنوان فضای خالی درنظر گرفته شده، نماهای بیرونی متمایزی دارند، دیوارهای ضخیم‌تری دارند که حرارت و صدا را کمتر عبور می‌دهد و بسیاری از موارد دیگر.
3- به لحاظ محیط زیستی و بهبود حفظ انرژی، این کار بسیار مسئولانه‌تری است که یک خانه یا ساختمان قدیمی را بازسازی کنید تا اینکه آن را خراب کنید و چیز جدیدی بسازید.
4- خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی، جزئی از یک تاریخ محلی هستند. با خراب کردن و حذف آنها، یک بخش از تاریخ آن منطقه و محله از بین می‌رود.
5- گاهی اوقات یک ساختمان یا یک خانه به خصوص، به یک اتفاق به خصوص مربوط است یا صاحبان آن افراد به خصوصی بوده‌اند که از حیث تاریخی، حائز اهمیت است. بنابراین با خراب کردن این خانه‌ها و ساختمان‌ها، تاریخ خودمان را از بین می‌بریم؛ در صورتی که با بازسازی خانه و ساختمان می‌توان آنها را به راحتی حفظ کرد.
6- برخی از خانه‌ها و ساختمان‌ها از این حیث کار یک معمار معروف هستند، حائز اهمیت‌اند. یعنی به عنوان بخشی از یک دوره کاری معماری، باید آنها را دید، تحلیل کرد و مورد بررسی قرار داد. با خراب کردن آنها، بخشی از فهم ما نسبت به آن معمار از بین می‌رود.
7- حتی ممکن است که این ساختمان یا خانه، کار یک معمار معروف نباشد یا مربوط به یک دوره به خصوص تاریخی نباشد، بلکه تنها مورد باقی‌مانده در یک منطقه است یا تنها خانه قابل سکونت در بخشی از یک کشور است که به لحاظ اقتصادی باید آن را حفظ کرد.

همچنین مطالعه کنید : زیباسازی ساختمان

برای کسب مشاوره رایگان و درخواست بازسازی می توانید از طریق شماره 8735987-021 با مهندسان خبره شرکت پردیس سازان توسعه آسمان در ارتباط باشید.

پیش از بازسازی خانه و ساختمان چه کار باید کرد؟


بنابر مواردی که گفته شد، اهمیت بازسازی خانه و ساختمان به خوبی مشخص می‌شود. با این حال حواستان باشد که پیش از گرفتن هرگونه تصمیمی برای بازسازی خانه و ساختمان، با مشاوران و کارشناسان صحبت کنید.
1- بودجه خود را تعیین کنید
شما پیش از هرچیز باید هزینه‌ای را که می‌خواهید صرف بازسازی خانه و ساختمان بکنید، تعیین کنید. گرچه این برنامه‌ریزی ممکن است به صورت دقیق انجام نشود و خطای محاسباتی داشته باشد، اما می‌توان با مشاوره و صحبت با کارشناسان و مهندسان، خطای محاسبه را به حداقل کاهش داد و تخمین خوبی در مورد هزینه‌های بازسازی خانه و ساختمان داشت. علاوه بر آن، باید بودجه‌ای را هم به عنوان بودجه کمکی در نظر گرفت. به این منظور که در صورت بروز مشکل، اعم از هزینه‌های پیش‌بینی نشده و تغییر نظر و طرح یا بالا رفتن قیمت مصالح و تجهیزات یا بروز هر مشکل دیگر، پروژه شما نخوابد و به کار خود ادامه دهد.
2- طرح‌ها و نقشه‌ها و برنامه‌های خود را از قبل تعیین کنید
در ابتدا تمام نظراتتان را به خوبی و به وضوح برای کارشناسان توضیح دهید، نظرات آنها را بشنوید و در نهایت به قابل دسترسی بودن یا نبودن طرح‌ها و خواسته‌هایتان پی ببرید. داشتن انتظارات عجیب و غریب یا غیر واقعی، ممکن است در نهایت شما را از نتیجه‌ای که حاصل می‌شود، دلسرد کند. گرچه در دنیای معماری هر چیزی دست یافتنی است و هر ایده‌ای را می‌توان به واقعیت تبدیل کرد، اما هرچه ایده‌ها پیچیده‌تر می‌شود، هزینه بازسازی خانه و ساختمان نیز بالاتر می‌رود. بنابراین طرح‌ها و ایده‌های شما باید مطابق با بودجه و هزینه‌ای باشد که در نظر گرفته‌اید.

همچنین مطالعه کنید : زیباسازی حیاط و ویلا

برای کسب مشاوره رایگان و درخواست بازسازی می توانید از طریق شماره 8735987-021 با مهندسان خبره شرکت پردیس سازان توسعه آسمان در ارتباط باشید.

همچنین مطالعه کنید : زیباسازی حیاط خانه

3- محلی را برای اسکان اتخاب کنید
با توجه به زمان‌بندی ارائه شده از سوی کارشنلسلن و مهندسان تا اتمام کار، شما باید جایی را برای اقامت انتخاب کنید تا بازسازی خانه و ساختمان شما به دست مهندسان سپرده شود. در این میان بهتر است وسایل را با خود ببرید یا اگر امکان جابجایی کامل وسایل خانه وجود ندارد، بهتر است آنها را بسته‌بندی کرده و در اتاقی که تغییراتی در آن صورت نمی‌گیرد، قرار دهید.
4- هرگونه مشکلی را گزارش کنید
اگر خان و ساختمان قدیمی شما دارای مشکل خاصی اعم از مشکلات آب و لوله‌کشی و غیره است، حتما آن را با کارشناسان در میان بگذارید تا در صورت لزوم، برای رفع آن مشکل، در زمان مناسب اقدام کنند.
5- قرارداد رسمی امضا کنید
اگر تا به حال خانه و ساختمانتان را بازسازی نکرده‌اید یا با فضای قراردادها آشنایی ندراید، بهتر است حتما با دوست و همراهی که در این موضوع وارد است، مشورت کرده تا قرارداد درست و منصفانه‌ای را با شرکت یا مهندس مربوطه امضا کنید. این حرف به آن معنا نیست که همه می‌خواهند سر شما را کلاه بگذارند، گرچه ممکن است که افراد سودجو از سادگی شما سوء استفاده کنند، اما حتی اگر طرف قرارداد شما هم افراد، گروه‌ها یا پیمانکاران سالمی هم باشند، باز ممکن است که در طی فرایند بازسازی خانه و ساختمان، مشکلات ناخواسته‌ای ایجاد شود. برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی یا حل مشکلات و رفع مسائل پیش آمده، حتما قرارداد دقیق و محکمی را امضا کنید.
6- به پروژه سر بزنید
اگر کار بازسازی خانه و ساختمان را به پیمانکار می‌سپارید و خود در آنجا حضور ندارید، حتما هر از چندگاهی باید به پروژه سر بزنید تا اگر مشکل خاصی وجود دارد یا برنامه، آن‌طور که شما مایلید پیش نمی‌روید، آن را با مهندس یا مهندسان مشغول به کار در پروژه در میان بگذارید. گاهی ممکن است نظرتان در مورد یک طرح ساده، حتی مثل جای دوش حمام یا طرح باغچه حیاط، تغییر کند. بنابراین بهتر است که پیش از آنکه دیر شود، آن را به اطلاع مهندس ناظر برسانید.

همچنین مطالعه کنید : بازسازی ساختمان – پردیس سازان توسعه آسمان و گلخانه ملک

بازسازی خانه و ساختمان توسط شرکت ساخت و ساز پردیس سازان توسعه آسمان

شرکت ساخت و ساز پردیس سازان توسعه آسمان مفتخر است که با داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای، کار بازسازی خانه و ساختمان‌های قدیمی شما را بر عهده بگیرد. کارشناسان و مهندسان با تجربه ما، شما را در زمینه بازسازی و ساخت و ساز یاری می‌کنند و مشاوره‌های لازم را برای شما که به دنبال زیباتر کردن، بازسازی یا تعمیر خانه و ساختمانتان هستید، ارائه می‌دهند.
شرکت ساخت و ساز پردیس سازان توسعه آسمان قراردادهای دقیق و محکمی را با مشتریان خود می‌بندد که نه تنها عادلانه و منصفانه باشد، بلکه مشتری‌ها کاملا از آن راضی باشند و با خیال راحت پروژه را به ما بسپارند.
شرکت ساخت و ساز پردیس سازان توسعه آسمان علاوه بر بازسازی خانه و ساختمان‌های قدیمی در تهران و مشهد، در حوزه پروژه‌های ساختمانی و عمرانی نیز فعالیت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر و همچنین صحبت با کارشناسان ما، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

برای کسب مشاوره رایگان و درخواست بازسازی می توانید از طریق شماره 8735987-021 با مهندسان خبره شرکت پردیس سازان توسعه آسمان در ارتباط باشید.