شرکت ساخت و ساز، شرکت ساختمانی، شرکت ساخت و ساز مشهد، شرکت ساخت و ساز تهران، شرکت ساخت انبوه، نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان در مشهد، شرکت نوسازی ساختمان در تهران
20
فروردین

بازسازی ساختمان – پردیس سازان توسعه آسمان و گلخانه ملک

انسان همواره در جست‌وجوی ساختن پناهگاهی برای خود بوده است. انسان‌های اولیه با شاخ و برگ درختان خانه‌ای می‌ساختند تا از شر حیوانات درنده و وحشی در امان بمانند؛ بعضی از آنان نیز به کوهستان‌ها رفته و با کندن کوه‌ها و صخره‌ها، مکان امنی را برای خود و خانواده خود می‌ساختند. حالا با گذشت سال‌ها و قرن‌های زیاد از آن زمان، خان‌سازی پیشرفت کرده اما دیگر انسان‌ها برای حفاظت از خود در مقابل حیوانات وحشی خانه نمی‌سازند. انسان امروزی برای حفاظت از خود و اموال خود در مقابل دیگر انسان‌ها و همچنین برای حفظ حریم شخصی خود و خانواده، دست به ساختن خانه می‌زند.

همچنین مطالعه کنید : طراحی دکوراسیون داخلی منزل


آبراهان مزلو، نظریه‌پرداز کلاسیک مدیریت بیش از نیم قرن پیش نظریه‌ای را در مورد نیازهای انسانی ایجاد کرد که در هرمی به نام هرم مزلو خود را نشان می‌دهد. در این هرم، نیازهای انسانی در 5 طبقه قرار داده شده است. طبقه اول، نیازهای اصلی یا نیازهای زیستی قرار دارد. خوراک و پوشاک و مسکن، از جمله این نیازها است. طبق نظریه مزلو، مادامی که این نیازها برطرف نشود، انسان به فکر برطرف کردن نیازهای دیگرش در 4 سطح بالاتر نمی‌افتد. نیازهای انسان‌های اولیه در همین دسته اول خلاصه می‌شد. کم‌کم و با رشد علم و پیشرفت انسان و شکل‌گیری جوامع، انسان موفق به برطرف کردن این نیازها شد و قدم در سطح دوم میازهایش گذاشت که نیازهای امنیتی نام دارد؛ مثل رهایی از وحشت و امنیت جانی و مالی.
به این ترتیب می‌توان رفتار انسان‌های اولیه و رفتار انسان‌های مدرن را در هر موضوعی از جمله ساختن خانه، توضیح داد.

همچنین مطالعه کنید : دانلود نرم افزارهای معماری و مهندسی ساختمان

شرکت ساخت و ساز، شرکت ساختمانی، شرکت ساخت و ساز مشهد، شرکت ساخت و ساز تهران، شرکت ساخت انبوه، نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان در مشهد، شرکت نوسازی ساختمان در تهران
شرکت عمرانی و ساختمانی پردیس سازان توسعه آسمان
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه، اجرای پروژه های فضای سبز، اجرای دیوار سبز
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه و مجری پروژه های فضای سبز


خانه‌ها در گذشته یا با چوب و شاخه و برگ درختان ساخته می‌شد یا در دل کوه، با کندن سنگ‌ها و صخره‌ها. بنابراین اگر خانه جنگلی و چوبی آنها در اثر وزش شدید باد خراب می‌شد، یا به خاطر ریزش کوه، خانه‌های کوهستانی‌شان از بین می‌رفت، به راحتی دست به ساختن خانه‌ای دیگر می‌زدند. حالا اما قضیه متفاوت شده است. خانه‌های دنیای مدرن، طوری ساخته نمی‌شود که با باد و باران از بین برود. این خانه‌ها برای استفاده طولانی‌مدت ساهته می‌شود و البته با مصالحی بسیار مقاوم‌تر از چوب و شاخ و برگ درختان. بنابراین، هزینه ساخت آنها هم بیشتر است. به همین دلیل، اگر باد و باران و سیل و زمین‌لرزه به این خانه‌ها آسیب بزند، ساکنان و مالکان این خانه‌ها، آنها را فراموش و ترک نخواهند کرد. انسان امروزی، دست به بازسازی ساختمان و خانه‌های تخریب‌شده و آسیب‌دیده می‌زند. به این معنا می‌توان گفت که بازسازی ساختمان و نوسازی خانه قدیمی، یک امر مدرن به شمار می‌آید. پیشتر، شاید حتی تا دو سه قرن پیش در بسیاری از نقاط دنیا، خانه‌های قدیمی را بدون توجه به اهمیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، خراب می‌کردند و جای آن، خانه‌ای نو بنا می‌کردند. امروزه، دیگر چنین چیزی نیست. حالا علاوه بر توجه به ارزش فرهنگی و اجتماعی، به هزینه‌های خراب کردن و ساخت مجدد یک خانه یا ساختمان و حتی به اتلاف انرژی در این چرخه و آسیبی که این اتلاف انرژی به محیط زیست وارد می‌آورد نیز توجه می‌شود.

همچنین مطالعه کنید : تفاوت لمینیت و پارکت


همانطور که در اروپا هم این موضوع به خوبی قابل مشاهده است، از بیش از یک قرن پیش، معماران و مهندسان در این کشورها سعی می‌کنند خانه‌ها و ساختمان‌هایی بسازند که بیش از یک قرن عمر داشته باشند و تا حد امکان، نیازی به خراب کردن آنها نباشد. بنابراین اگر با گذشت زمان طولانی، این خانه‌ها و ساختمان‌ها قابلیت سکونت را از دست بدهند، به راحتی می‌توان آن‌ها را با نوسازی و بازسازی ساختمان، ترمیم کرد و دوباره مورد استفاده قرار داد.


شرکت مهندسی و ساخت‌وساز پردیس سازان توسعه آسمان یکی از شرکت‌های معروف در زمینه بازسازی ساختمان و خانه در تهران و مشهد است. این شرکت با داشتن کادری مجرب و بسیار حرفه‌ای با بازسازی ساختمان ها و خانه‌ها، هزینه‌های تخریب و ساختن مجدد را برای شما از بین می‌برد.

همچنین مطالعه کنید : بازسازی ساختمان – عکس های قبل و بعد


بازگردیم به هرم مزلو؛ همانطور که توضیح داده شد، انسان دارای 5 سطح از نیاز است که با برطرف شدن هر سطح، نیازهای جدیدی سربرمی‌آورند. سطح اول، نیازهای حیاتی و زیستی انسان‌هاست که در خوراک و پوشاک و غریزه جنسی و مسکن خلاصه می‌شود؛ از این سطح به بعد، نیازهای انسان، به سمت نیازهای روحی حرکت می‌کند که باید ارضا شود. نیاز به امنیت و آرامش، نیازهای اجتماعی مثل احساس تعلق و محبت، نیاز به احترام و در نهایت، نیاز به شکوفا کردن تمامی استعدادها. بسیاری از مردم گمان می‌کنند که نیازهای آدمی به همین موارد ساده خوراک و پوشاک و مسکن و غریزه جنسی خلاصه می‌شود؛ در صورتی که به هیچ وجه اینطور نیست. مادامی که شما نتوانید نیازهای سطح اول را برطرف کنید، به نیازهای سطح دوم نمی‌رسید و به همین ترتیب، این موضوع تا نیازهای سطح پنجم که نیاز به شکوفایی استعدادهاست، ادامه دارد. به بیان دیگر، پس از برطرف کردن نیازهای سطح اول مثل خوراک و مسکن، شما باید امنیت جانی و مالی داشته باشید و پس از برطرف شدن این موضوع، شما باید در اجتماع دیده شوید و به شما احترام گذاشته شود تا در نهایت استعدادهای انسانی شما، در هر زمینه‌ای که استعداد دارید، شکوفا شود. بدون طی کردن این مسیر، شما به مرحله آخر هرم مزلو نخواهید رسید.

همچنین مطالعه کنید : بهترین شرکت طراح دكوراسیون داخلی

بعد از مزلو، روانشناسانی آمدند که این نظریه را تکمیل کردند و تقسیم‌بندی‌های دقیق‌تری را به آن اضافه کردند. با این حال، در کلیت ماجرا تغییری حاصل نشد. طبق این نظریات جدید، احساس آرامش روانی و رهایی از اضطراب و استرس، یکی از نیازهای اصلی روانی آدمیان است. نیازی که در دنیای امروز تا حد زیادی نادیده گرفته شده است. این مسئله می‌تواند ناشی از پیشرفت صنعت، علم و تکنولوژی، پیچیده شدن زندگی انسان‌ها در شهرها و جوامع مختلف و البته دوری از طبیعت باشد. اخبار بد و ترسناک از بیماری‌ها، حوادث طبیعی، اخبار سیاسی و اجتماعی و اقتصادی زندگی همه ما را احاطه کرده است. هیچ راه فراری از اینها وجود ندارد. شما در نهایت می‌توانید در این مسیر، با رجوع به طبیعت، اضطراب و استرس را از خود دور و آرامش خود را حفظ کنید. در غیر این‌صورت، طبق نظریه‌های روانشناسی، هیچ‌گاه زندگی نرمال انسانی را نخواهید داشت.

همچنین مطالعه کنید : مجری پروژه های ساختمانی و عمرانی

گلخانه ملک، یکی از شرکت‌های فعال در زمینه ایجاد فضای سبز در باغ، حیاط و ویلاهای شخصی و غیرشخصی است. گلخانه ملک نیز با تجربه‌ای درخشان، کارنامه قابل دفاعی از خود به جا گذاشته است. اما نکته جالب توجه، همکاری میان گلخانه ملک با شرکت ساخت‌وساز پردیس سازان توسعه آسمان است. این دو شرکت، با همکاری یکدیگر، هم خانه شما را بازسازی خواهند کرد، و هم فضای سبز مورد نیاز را، ایجاد می‌کنند.

همچنین مطالعه کنید : شرکت ساخت و ساز پیمانکاری


اما شاید برایتان این سوال پیش بیاید که همکاری میان دو شرکت این‌چنینی، چه مزیتی دارد؟ سوال بسیار خوبی است. اول اینکه در پروژه بازسازی ساختمان و ایجاد فضای سبز خانه و ساختمان شما، تعداد کارشناسان و مهندسان و معماران و طراحان، بیشتر خواهد شد و این موضع، به سادگی باعث تسلط بیشتر بر کار می‌شود. نکته مهم‌تر اما این است که همکاری این دو شرکت، موجب می‌شود که از همان زمان بازسازی، فضای مورد نیاز برای فضای سبز و گل‌کاری و درختکاری، مشخص شود و خللی در این کار بوجود نیاید. همه چیز از همان ابتدا درنظر گرفته می‌شود، طراحی‌ها صورت می‌گیرد، نقشه‌ها کشیده می‌شود و با هماهنگی کامل، پروژه بازسازی و ایجاد فضای سبز خانه، ساختمان یا ویلای شما، انجام خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید : شركت دكوراسيون داخلی و معماری