بازسازی خانه - تغییرات اساسی - طراحی داخلی - زیباسازی خانه - خانه زیبا -
04
آذر

تغییرات اساسی خانه با نوسازی

حس تنوع طلبی و خستگی نسبت به شمایل منزل اتفاقی است که برای هر فردی در زندگی روزمره خود و ارتباط‌اش با محیط اطراف رخ می‌دهد. گاهی ممکن است دکوراسیون داخلی شما به علت کهنه شدن و از مد افتادن یا حتی طولانی شدن قدمت هم زیستی شما با آن‌ها دلتان را بزنند. اینجاست که کارشناسان بازسازی ساختمان را فرا می‌خوانید یا با معماران داخلی تماس می‌گیرید.

در این بخش، ما به شما چند ترفند را آموزش می‌دهیم که با درمیان گذاشتن آن با کارشناسان می‌توانید به سادگی صاحب سبک و سیاق خودتان در طراحی منزل شوید تا چشم‌اندازی زیبا را هرروز مشاهده کنید.

به سراغ مبلمان‌های جدید بروید

شاید تصور کنید که در این مرحله حتما لازم است که مبلمانتان را به طور کلی تغییر دهید و جایگزینی برای آن‌ها پیدا کنید که خب هم هزینه گزافی باید بپردازید و هم اتلاف وقت را به جان بخرید.

راحت ترین و ارزان ترین کار، تغییر روکش مبلمانتان است، پیشنهاد می‌کنیم چند طرح و مدل را زیر نظز داشته باشید و آنرا با متخصص مبلمان درمیان بگذارید تا سریعا صاحب جدیدترین نشیمن به سلیقه خود باشید.

رنگ‌های جدید را در آغوش بگیرید

تعویض رنگ خانه همراه با تغییر روح خانه قدیمی به سمت منزل مدرنی است که نقشه آنرا در سرتان می‌پرورانید. شما باید از طیف‌های رنگی مرسوم به سوی مدل‌های مدرن تری بروید.

پیش از این در طراحی رنگ‌ها مرسوم بود که تمام خانه شکل و سبکی یکسان داشته باشد، مثلا همه یک رنگ باشد یا اتاق خواب‌ها و اتاق نشیمن رنگ‌های یکسانی داشته باشند، اما شما به سلیقه خودتان این رسم را تغییر دهید.

آنچه اکنون مرسوم است، تنوع در انتخاب رنگ و در عین حال هم‌خوانی آن مکان با نقشی که در زندگیتان دارد است.

یک دیوار را به صورت تک رنگ‌آمیزی و کاغذ دیواری کنید

یکی از دیوارهایتان که در معرض دید است انتخاب کنید و به نقاش بسپارید تا طرح دلخواهتان را به گونه‌ای بکشد که با رنگ‌های دیگر هم‌خوانی داشته باشد اما هویتی منحصر به فرد نیز برای خود قائل باشد.

ما علاوه بر نقاشی و طرح‌های مدرن، انواع کاغذ دیواری را نیز به شما پیشنهاد می‌دهیم تا به سراغ مجلات آن‌ها رفته و یک طرح بسیار زیبا را انتخاب کنید. درواقع چیزی که بسیار اهمیت دارد، مسئله تنوع در نوسازی است، برای ایجاد این تنوع، شما با تمایز دادن یک دیوار از دیگری آنرا هایلایت و برجسته می‌کنید.

با خورشید دوست باشید و از زیبایی آن لذت ببرید

نور خورشید یکی از مهم ترین عناصر خانه در مرحله زیباسازی است، از نور خورشید غافل نشوید، باید بدانید که این نور، علاوه بر زیباسازی منزل و کم کردن مصرف برق به شما در سلامتی پوست و بدنتان نیز کمک می‌کند، اصطلاحا خانه ای که از نور خورشید مغفول می‌ماند را خانه فقیر می‌نامند.

از گلدان‌ها استفاده کنید

گلدان‌ها منزل شما را در طراحی نوین زنده می‌کنند و شاید باورتان نشود اما استفاده از گل و گیاه‌ در طراحی نوین بسیار بیشتر از قدیم است چراکه متخصصین متوجه شده اند که این میهمانان دوست داشتنی باعث می‌شوند تا خانه‌تان جان تازه‌ای بگیرد.

نتیجه:

گاهی با انجام چند تغییر کوچک مثل بزرگ کردن پنجره و کاهش حفاظ‌های آن، تغییر روکش مبلمان و… می‌توان منزلی مدرن داشت که باعث می‌شود جلوه زیباتری را در خانه خود احساس کنید و در زندگیتان شادتر باشید.