شرکت ساخت و ساز، شرکت ساختمانی، شرکت ساخت و ساز مشهد، شرکت ساخت و ساز تهران، شرکت ساخت انبوه، نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان در مشهد، شرکت نوسازی ساختمان در تهران
20
فروردین

زیباسازی حیاط خانه

این مطلب توسط تیم فنی شرکت پردیس سازان توسعه آسمان مجری زیباسازی حیاط خانه در تهران و مشهد تهیه و آماده شده است.

همه ما تاکنون بارها به روزهای خوب کودکی فکر کرده‌ایم. روزهای زیبا و شیرینی که در آن روزها، در حیاط خانه مادربزرگ و پدربزرگ با بچه‌های دیگر بازی می‌کردیم؛ می‌دویدیم، دوچرخه‌سواری می‌کردیم و توپ بازی می‌کردیم. همه ما خاطرات خوب و زیبایی از آن روزها داریم و دوست درایم یک بار دیگر به آن روزها بازگردیم. خاطرات آن روزها به بازی در حیاط خلاصه نمی‌شد. گاهی شب‌ها فرش می‌انداختیم و در حیاط می‌خوابیدیم، باغچه‌ای داشتیم که احتمالا پدر یا پدربزرگ، هر بعدازظهر یا هر شب آن را آب می‌داد و بوی نم و خاک مرطوب، با بوی دلنشین گل‌های یاس و اقاقیا درمی‌آمیخت در همه جای حیاط می‌پیچید. در آن روزها، همان باغچه و گل و درختانی که بعدازظهرهای روزهای تعطیل زیر آنها می‌نشستیم و چای و شربت می‌خوردیم، زندگی ما را شاد کرده بود. بوی نم و خاک مرطوب و گل اقاقیا، آرامش و امید را در دل ما زنده می‌کرد. آن حیاط سرسبز، ضامن سلامتی روح و روان و جسم ما بود.

همچنین مطالعه کنید : زیباسازی ساختمان


حالا چطور؟ در دنیای بی‌رحم صنعتی که با آمدن اینترنت، دیگر کسی سراغی از طبیعت نمی‌گیرد و با وجود خبرهای تلخ و نگران‌کننده بیماری‌ها و اتفاقات تلخ سیاسی و اقتصادی و اجتماعی که همه ذهن و ضمیر ما را فراگرفته، آیا فرصتی برای آرامش و دوری از اضطراب وجود دارد؟ قطعا نه. شرایط اقتصادی طوری اقتضا می‌کند که پدر و مادرها هردو سر کار بروند و فرصتی برای فرزندانشان نداشته باشند. فرصت و امکان مسافرت هم سالی یک یا نهایتا دو بار دست می‌دهد. آن هم مسافرت‌های کوتاه یک یا دو هفته‌ای که نسبت به مسافرت‌های دوران کودکی که دست‌کم یک ماه طول می‌کشید، بسیار ناچیز است. این بچه‌ها تمام وقت خود را پای تلویزیون و تبلت و موبایل و کامپیوتر می‌گذرانند و این کار نه تنها باعث آسیب‌های جسمی و فیزیکی به آنها می‌شود بلکه ناراحتی‌ها و مشکلات روحی و روانی نیز برای آنها ایجاد خواهد کرد که در آینده نه چندان دور، علائم خود را نشان خواهد داد. علائمی از جمله افسردگی، اضطراب و استرس، کاهش قدرت حافظه و مشکلاتی نظیر آن. دقیقا به همین دلیل بوده که در گذشته، تا این اندازه مشکلات روحی و روانی وجود نداشته است. حتی وقتی پای صحبت پدر و مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگتان می‌نشینید، به شما می‌گویند که در گذشته، زندگی مردم، بسیار شادتر و آرام‌تر بوده، گرچه وسایل سرگرمی اندکی وجود داشته است و چیزی مثل اینترنت و موبایل وجود نداشته و حتی تلویزیون هم در همه خانه‌ها نبوده است.

همچنین مطالعه کنید : زیباسازی حیاط و ویلا

راه چاره چیست؟

اگر بخواهیم خیلی کوتاه به این سوال پاسخ بدهیم، باید بگوییم که راه چاره، بازگشت به طبیعت است. بازگشت به همان روزهایی که بچه‌ها در حیاط خانه بازی می‌کردند و از زیبایی‌های درختان و گل‌ها در کنار خانواده لذت می‌بردند. در شرایط فعلی که امکان مسافرت و سفر به طبیعت برای همه افراد وجود ندارد، چراکه هزینه‌های این سفرها زیاد است و جدا از آن، زمان برای انجام چنین سفرهایی محدود، می‌توان با زیباسازی حیاط خانه و گل‌کاری و درخت‌کاری در آن، طبیعت را به خانه آورد. وجود فضاهای سبز در حیاط خانه‌ها نه تنها به بهبود کیفیت هوا کمک می‌کند و اثرات خوبی بر روی جسم افراد خانواده می‌گذارد، بلکه تعامل داشتن با گیاهان و گل‌ها تاثیرات مثبت روحی هم دارد؛ از جمله اینکه باعث بهبود خلق‌وخوی افراد می‌شود، استرس را کاهش می‌دهد، باعث ترشح سروتونین در مغز می‌شود که با ترشح این هورمون، فرد احساس شادی و سرزندگی می‌کند و انگیزه او برای زندگی بیشتر می‌شود. تاثیر گل و گیاه و زیباسازی حیاط خانه برای کودکان علاوه بر این موارد، می‌تواند افزایش تمرکز و یادگیری در آنها باشد. تحقیقات انجام‌شده اخیر نشان می‌دهد که تعامل با گل و گیاه و درختان و طبیعت می‌تواند اختلال عدم تمرکز یا همان بیش‌فعالی را در کودکان از بین ببرد یا دست‌کم کاهش دهد.

همچنین مطالعه کنید : زیباسازی حیاط خانه


می‌خواهید کاری بیش از زیباسازی حیاط خانه انجام دهید؟


همه این کارها را گلخانه ملک برای شما انجام می‌دهد. گلخانه ملک، یکی از شرکت‌های فعال در زمینه ایجاد فضای سبز در باغ، حیاط و ویلاهای شخصی و غیرشخصی است. گلخانه ملک نیز با تجربه‌ای درخشان، کارنامه قابل دفاعی از خود به جا گذاشته است.
اما اگر خانه شما، قدیمی است و نیاز است که پیش از زیباسازی حیاط خانه، حیاط یا خانه را بازسازی و ترمیم کنید، ما پیشنهاد خوبی برای شما داریم: شرکت ساخت و ساز پردیس‌سازان آسمان. اما نکته جالب توجه، همکاری میان گلخانه ملک با شرکت ساخت‌وساز پردیس سازان توسعه آسمان است. این دو شرکت، با همکاری یکدیگر، هم خانه شما را بازسازی خواهند کرد، و هم فضای سبز مورد نیاز را، ایجاد می‌کنند.

همچنین مطالعه کنید : بازسازی ساختمان – پردیس سازان توسعه آسمان و گلخانه ملک


شرکت مهندسی و ساخت‌وساز پردیس سازان توسعه آسمان می‌تواند بهترین طرح‌ها و نقشه‌ها را برای زیباسازی حیاط خانه یا خود خانه شما ایجاد و اجرا کند و سپس، گلخانه ملک وارد می‌شود و در ادامه کار، و البته با همکاری و هماهنگی با شرکت پردیس سازان توسعه آسمان، به گل‌کاری، درخت‌کاری و ایجاد فضای سبز حیاط خانه شما مشغول می‌شود. وجود این دو شرکت در کنار یکدیگر و همکاری میان آنها (یعنی شرکت ساخت و ساز پردیس‌سازان توسعه آسمان و گلخانه ملک) به بهبود پیشرفت کار زیباسازی حیاط خانه و در صورت نیاز، به بازسازی و ترمیم خانه شما بسیار کمک خواهد کرد. چرا؟ چون در پروژه بازسازی و ایجاد فضای سبز خانه و ساختمان شما، تعداد کارشناسان و مهندسان و معماران و طراحان، بیشتر خواهد شد و این موضع، به سادگی باعث تسلط بیشتر بر کار می‌شود. نکته مهم‌تر اما این است که همکاری این دو شرکت، موجب می‌شود که از همان زمان بازسازی، فضای مورد نیاز برای فضای سبز و گل‌کاری و درختکاری، مشخص شود و خللی در این کار بوجود نیاید. همه چیز از همان ابتدا درنظر گرفته می‌شود، طراحی‌ها صورت می‌گیرد، نقشه‌ها کشیده می‌شود و با هماهنگی کامل، پروژه بازسازی و ایجاد فضای سبز خانه، ساختمان یا ویلای شما، انجام خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید : بازسازی خانه و ساختمان


فرصت را از دست ندهید. در دوره‌ای که اخبار و اتفاقات بد و تلخ زندگی ما را دربر گرفته و روح و روان و ذهن همه ما را تحت تاثیر قرار داده، نوشیدن یک فنجان چای داغ در کنار خانواده در حیاط زیبای خانه و آب‌دادن درختان و گل‌های باغچه چیزهای ساده‌ای سات که می‌تواند تاثیرات شگرف و بزرگی در زندگی شما ایجاد کند و احساس آرامش و امنیت را تا حد زیادی به زندگی شما بازگرداند تا از این فضای سیاه و دردناک اتفاقات، فاصله بگیرید. آرامش را در کنار ما تجربه کنید؛ ما طبیعت را به شما بازمی‌گردانیم.

همچنین مطالعه کنید : اجرای پروژه های ساختمانی