شرکت ساخت و ساز، شرکت ساختمانی، شرکت ساخت و ساز مشهد، شرکت ساخت و ساز تهران، شرکت ساخت انبوه، نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان در مشهد، شرکت نوسازی ساختمان در تهران
20
فروردین

زیباسازی حیاط و ویلا

تاکنون به اهمیت زیبایی و سرسبزی حیاط ویلا و خانه‌تان فکر کرده‌اید؟ آیا گمان می‌کنید که زیباسازی حیاط ویلا، صرفا ویلای شما را قشنگ‌تر می‌کند و تاثیر آنچنانی بر روی ذهن و روان و جسم شما و خانواده‌تان ندارد؟ اگر این‌گونه فکر می‌کنید، باید به شما بگوییم که سخت در اشتباهید؛ زیبایی محیط، از جمله حیاط ویلا و خانه و ساختمان، آن‌قدر مهم است و تاثیرات زیادی بر روی جسم و روان آدمیان دارد که سالانه صدها کتاب و هزاران مقاله در این مورد نوشته می‌شود. اهمیت موضوع تا حدی است که سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز مطالبی را در این‌باره منتشر می‌کند.

همچنین مطالعه کنید : دانلود نرم افزارهای معماری و مهندسی ساختمان


برای مثال، سازمان بهداشت جهانی در مورد اهمیت فضای سبز به عنوان بخشی از فعالیت‌های زیباسازی حیاط ویلا یا خانه می‌نویسد: «فضای سبز، باغچه‌ها، گل‌ها و گیاهان و درختان و حتی زمین‌های کشاورزی نقشی اساسی در کامل کردن اکوسیستم یک منطقه را دارد و همین امر باعث می‌شود که اکسیژن بیشتری تولید شود، آلودگی کم شود و در نهایت، با آمدن آرامش به زندگی انسان‌های آن منطقه، استرس و اضطراب از آنجا دور شود. همچنین فضاهای سبز، باعث خنک‌تر کردن شهرها در ماه‌های گرم سال، و گرم نگه داشتن شهرها در ماه‌های سرد سال می‌شوند. به این ترتیب، ورزش کردن برای همه افراد در تمام فصول، سهل‌تر و آسان‌تر می‌شود و مردم ترغیب می‌شوند که در این فضاهای سبز و زیبا، چه در شهرها و چه در خانه‌های خود، ورزش کنند و به این ترتیب، آمار مرگ و میر پایین می‌آید. عدم فعالیت‌های فیزیکی و جسمی دلیل 3.3 درصد مرگ‌ومیرها در جهان است. از طرف دیگر، انسان‌ها وقتی در معرض فضاهای سبز و فضاهای زیبا قرار می‌گیرند، سلامت روانشان تضمین می‌شودو بسیاری از مشکلات روحی آنها از جمله افسردگی درمان خواهد شد.»

همچنین مطالعه کنید : تفاوت لمینیت و پارکت


زندگی شهری و زندگی مدرن با مفاهیمی مانند استرس و اضطراب مزمن، عدم فعالیت فیزیکی کافی و قرار گرفتن در نعرض آسیب‌های محیطی، گره خورده است. فضاهای سبز در خانه‌ها و ویلاها می‌تواند این استرس‌ها و مشکلات را کاهش دهد و آنها را ترغیب به ورزش کردن و داشتن فعالیت‌های فیزیکی کند؛ همچنین مطالعات نشان می‌دهد که هرچه افراد، بیشتر در فضاهای سبز و زیبای خانگی قرار بگیرند، تمایل بیشتری به داشتن سبک زندگی سالم، از جمله خوردن غذای سالم پیدا می‌کنند. انسان وقتی که در محیطی آرام قرار می‌گیرد و به نیازهای اولیه حیاتی‌اش مثل خوراک و پوشاک و مسکن پاسخ داده می‌شود، طبق هرم مزلو، سراغ مرحله بعدی نیازهایش می‌رود که نیازهای روانی است؛ مانند نیاز به آرامش، امنیت، شادی و مواردی از این دست.

همچنین مطالعه کنید : بازسازی ساختمان – عکس های قبل و بعد


شما وقتی به کشورهای پیشرفته، خصوصا کشورهای شمال اروپا مثل دانمارک، نروژ، فنلاند و سوئد نگاه می‌کنید، می‌بینید که ارتباطی میان فضای سبز و زیبا در این کشورها با امنیت و شادی و آرامش وجود دارد. این کشورها هر ساله جزء بهترین و شادترین و قابل زیست‌ترین کشورهای جهان معرفی می‌شوند و البته فضاهای سبز در آن کشورها، چه فضاهای عمومی و شهری چه فضاهای شخصی در خانه‌ها و ویلاها، بسیار زیاد است.

همچنین مطالعه کنید : بهترین شرکت طراح دكوراسیون داخلی

جدا از اینکه دیدن سرسبزی و گل‌وگیاهان و درختان در حیاط ویلا و خانه، باعث سرحالی و سرزندگی افراد آن خانه می‌شود، بسیاری از گل‎ها به طور مستقیم در آرامش‌بخشی و دور کردن استرس و اضطراب، نقش دارند. همچنین سروکله زدن با گیاهان، مانند کارهای باغبانی، هرس کردن شاخه‌ها، چیدن علف‌های هرز، آب دادن به گل‌ها و چیدن سبزی‌ها و میوه‌ها، باعث ترشح هورمون سروتونین در بدن می‌شود؛ هورمونی که شادی و امید به زندگی را افزایش می‌دهد و همچنین باعث ترشح هورمون ملاتونین می‌شود. هورمون ملاتونین که هورمون خواب است، سیکل شبانه‌روزی شما را تنظیم می‌کند و باعث می‌شود تا شب‌ها راحت‌تر بخوابید و خواب باکیفیت‌تری داشته باشید. به این ترتیب، کیفیت زندگی شما چند درجه افزایش پیدا می‌کند. چراکه بسیاری از بیماری‌های روحی و جسمی، ریشه در مشکلات خواب و وجود استرس و اضطراب در زندگی دارد.

همچنین مطالعه کنید : مجری پروژه های ساختمانی و عمرانی


اما مسئله به اینجا ختم نمی‌شود. جالب است بدانید که به طور کلی دیدن «چیزهای زیبا» تاثیرات مثبتی بر روی روحیه شما خواهد گذاشت. چیزهای زیبا می‌تواند شامل گل، درخت، منظره یا حتی ماشین و خانه و ساختمان زیبا باشد. دیدن هرچیزی که از نظر شما زیباست، حال شما را خوب می‌کند و باعث سلامتی شما می‌شود. مقاله‌ای که در وبسایت هاف‌پست منتشر شده، نشان می‌دهد دیدن زیبایی‌ها و زندگی در کنار چیزهای زیبا، اثرات مثبت روانشناختی زیادی بر روی انسان دارد و این اثر آنقدر زیاد است که می‌تواند وضعیت روحی شما را بهبود ببخشد. از جمله این موارد، می‌توان به کم شدن استرس و اضطراب اشاره کرد. یعنی شما وقتی حتی به یک خانه زیبا با طراحی یا معماری جذاب هم نگاه می‌کنید، اضطراب و استرس تا حدی از شما دور می‌شود و همین موضوع می‌تواند تاثیر زیادی در سلامت روحی شما ایجاد کند. مورد دیگر این است: کاهش مشکلات قلبی. برخی از افراد س از دیدن چیزهای زیبا، ناخودآگاه به هیجان می‌آیند و لبخند می‌زنند و همین باعث کم شدن شانس ابتلا به بیماری‌های قلبی است، چراکه خنده باعث ترشح هورمون اندورفین می‌شود و این هورمون، فعالیت رگ‌ها و جریان خون را متعادل می‌کند.

همچنین مطالعه کنید : شرکت ساخت و ساز پیمانکاری

اما گفتن همه این چیزها چه اهمیتی دارد؟

سوال بسیار خوبی است. ما می‌خواهیم دو شرکت را به شما معرفی کنیم که با همکاری یکدیگر، هم خانه و ساختمان و ویلاهای شما را زیباتر می‌کنند و هم با ایجاد فضای سبز و محیطی شاد و زیبا، به افزایش آرامش و کاهش استرس شما کمک می‌کنند.
شرکت ساخت و ساز پردیس‌سازان توسعه آسمان و گلخانه ملک که در کنار هم به زیباسازی حیاط ویلا یا خانه شما خواهند پرداخت. گلخانه ملک، یکی از شرکت‌های فعال در زمینه ایجاد فضای سبز در باغ، حیاط و ویلاهای شخصی و غیرشخصی است. گلخانه ملک نیز با تجربه‌ای درخشان، مانند انجام پروژه فضای سبز فرودگاه مشهد و بسیاری دیگر از پروژه‌های بزرگ، کارنامه قابل دفاعی از خود به جا گذاشته است. شرکت مهندسی و ساخت‌وساز پردیس سازان توسعه آسمان می‌تواند بهترین طرح‌ها و نقشه‌ها را برای زیباسازی حیاط ویلا ایجاد و اجرا کند.

همچنین مطالعه کنید : شركت دكوراسيون داخلی و معماری


این دو شرکت، با همکاری یکدیگر، با زیباسازی حیاط ویلای شما، بازسازی و نوسازی و ایجاد فضای سبز مورد نیاز، زیبایی و آرامش را به خانه و ویلا و ساختمان شما بازمی‌گردانند. وجود این دو شرکت در کنار یکدیگر و همکاری میان آنها به بهبود پیشرفت کار زیباسازی حیاط ویلا و در صورت نیاز، به بازسازی و ترمیم ویلای شما بسیار کمک خواهد کرد.
در این میان، تعداد کارشناسان و مهندسان و معماران و طراحان، بیشتر خواهد شد و این موضع، به سادگی باعث تسلط بیشتر بر کار می‌شود. همه چیز از همان ابتدا درنظر گرفته می‌شود، طراحی‌ها صورت می‌گیرد، نقشه‌ها کشیده می‌شود و با هماهنگی کامل، پروژه زیباسازی حیاط ویلا انجام خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید : شرکت بازسازی خانه و ساختمان در مشهد

در زمانه‌ای که اخبار و اتفاقات بد و تلخ زندگی ما را دربر گرفته و روح و روان و ذهن همه ما را تحت تاثیر قرار داده، نوشیدن یک فنجان چای داغ در کنار خانواده در حیاط زیبای ویلا و آب‌دادن درختان و گل‌های باغچه چیزهای ساده‌ای است که می‌تواند تاثیرات شگرف و بزرگی در زندگی شما ایجاد کند و احساس آرامش و امنیت را تا حد زیادی به زندگی شما بازگرداند.

همچنین مطالعه کنید : بازسازی خانه و ساختمان در تهران