شرکت ساخت و ساز، شرکت ساختمانی، شرکت ساخت و ساز مشهد، شرکت ساخت و ساز تهران، شرکت ساخت انبوه، نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان در مشهد، شرکت نوسازی ساختمان در تهران
21
فروردین

شرکت ساخت و ساز پیمانکاری

اگر شما هم به دنبال یک شرکت ساخت و ساز پیمانکاری برای ساخت و ساز خانه و ساختمان در تهران یا مشهد هستید، بهتر است در ابتدا با موضوعاتی آشنا شوید. اینکه پیمانکار ساختمان کیست؟ و یک پیمانکار ساختمان چه وظایفی دارد؟ یا اساسا حوزه فعالیت و وظایف و مسئولیت های یک شرکت ساخت و ساز چیست؟ با دانستن پاسخ‌هایی در این زمینه، بهتر می‌توانید در مورد انتخاب پیمانکار و شرکت پیمانکاری مورد نظرتان، تصمیم‌گیری کنید.
پاسخ ساده به این پرسش که «پیمانکار چه کسی است؟» این است: پیمانکار ساختمان، مسئول برنامه‌ریزی، پیشرفت کار و هماهنگی همه فعالیت‌هایی است که در حین پروژه صورت می‌گیرد. پیمانکار باید در طی این مدت بر همه فعالیت‌ها و اقدامات مرتبط با ساختن یا نوسازی یا بازسازی خانه و ساختمان و همچنین بر کارگران و کارکنان پروژه نظارت کند و از درستی و صحت پیشرفت کار، مطمئن شود. او باید به نحوی عمل کند که مالک یا سرمایه‌گذار هیچ ضرری را متحمل نشود و همه چیز طبق قوانین موجود عمرانی و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و زمان تعیین شده و بودجه کنار گذاشته شده، پیش برود. بنابراین او باید به طور کامل بر قوانین عمرانی کشور، احاطه داشته باشد.
دست پیمانکار کاملا باز است تا به نفع مالک یا سازنده، افرادی را استخدام کند یا کسانی را که به خوبی کار نمی‌کنند، اخراج کند.
او مسئول پرداخت دستمزد همه کارگران و کارکنان است و باید مصالح اولیه ساختمانی را نیز فراهم کند. یعنی او باید شناخت کاملی هم از هزینه، جنس و کیفیت مصالح داشته باشد تا در نهایت پروژه را طبق قرارداد پیش ببرد.

ویژگی‌های یک شرکت ساخت و ساز پیمانکاری خوب

با توجه به وظایف و مسئولیت‌هایی که برای پیمانکار شمردیم، خیلی راحت می‌توانیم در مورد یک یک شرکت ساخت و ساز پیمانکاری خوب، اظهار نظر کنیم. با توجه به موضوعاتی که گفته شد، یک شرکت ساخت و ساز خوب، شرکتی است که به وظایف و مسئولیت‌هایش به خوبی عمل کند.
برنامه‌ریزی، نظارت بر پیشرفت کار، ایجاد هماهنگی‌های لازم، نظارت بر فعالیت‌ها و اقدامات ساخت و ساز، نظارت بر فعالیت بر کارگران و کارکنان پروژه، تامین مصالح و به طور کلی اطمینان از درست انجام شدن پروژه با هزینه‌هایی که در قرارداد مندرج شده و در مدت زمانی که در قرارداد آمده است. حالا هر شرکت ساخت و ساز که این وظایف را بهتر انجام بدهد، قطعا شرکت و پیمانکار بهتری است.
گرچه برای پیمانکارِ خوب بودن، تنها این موارد کافی نیست. به بیان بهتر، یک شرکت ساخت و ساز خوب باید افرادی را معرفی کند که به غیر از همه اینهایی که گفته شد، افرادی تحصیل‌کرده، باتجربه، دقیق، منظم، دارای قدرت تصمیم‌گیری بالا، دارای قدرت حل مشکلات، مدیر و رهبر خوب و دارای رزومه‌ای قوی باشد. بنابراین، توجه خصوصیات روحی افراد نیز، موضوع بسیار مهمی است. خصوصا توانایی حل مشکلات به وجود آمده در کمترین زمان با بهترین عملکرد.
در هر کاری، همواره مشکلات و پیشامدهای ناخواسته‌ای روی می‌دهد که می‌تواند پروژه را برای مدتی مختل کند. در این میان وجود یک فرد مدیر و باتجربه که قدرت مدیریت شرایط را داشته باشد و بتواند در کمترین زمان ممکن، بهترین تصمیم را بگیرد، بسیار ضروری است. وجود چنین فردی در هر پروژه‌ای، باعث آسودگی خیال سایرین می‌شود.
شما می‌توانید با شرکت پردیس سازان توسعه آسمان تماس بگیرید تا ما، پیمانکاران بسیار مجرب و کارکشته‌ای را به شما معرفی کنیم.

نکاتی در مورد ساخت و ساز

در این بخش مایلیم تا نکته‌های مهمی را که از معتبرترین وبسایت‌های انگلیسی‌زبان فعال در حوزه ساخت و ساز جمع‌آوری کرده‌ایم را با شما در میان بگذاریم. در این مقاله، به اشتباهات رایجی که بسیاری از مالکان و سازندگان در بازسازی، نوسازی یا ساختن خانه و ساختمان مرتکب می‌شوند، اشاره شده است. برخی از این اشتباهات را در ادامه می‌خوانید:
1- زمان‌بندی نداشته باشید
این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که بسیاری از مردم نه تنها در کار ساهت و ساز بلکه در هر موضوع و پروژه کاری دیگری مرتکب می‌شوند. داشتن زمان‌بندی، این اجازه را به شما می‌دهد که خود را موظف به انجام پروژه و پیشبرد آن بدانید. همچنین جدول زمانی برای انجام پروژه این قدرت را به شما می‌دهد که ارزیابی خوبی نسبت به پیشرفت کار به دست بیاورید و همچنین به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی‌های دیگر را نیز انجام دهید. اگر زمان‌بندی دقیق و درستی نداشته باشید، گاهی مجبور می‌شوید که در زمان باقی‌مانده، تصمیماتی را بگیرید که احتمالا تصمیمات عجولانه‌ای خواهد بود و نتایج بدی را به دنبال خواهد داشت.

2- اول داخل را درست کنیم!
اشتباه دیگری که برخی از سازندگان مرتکب می‌شوند، این است که ابتدا سراغ بازسازی و نوسازی و تغییرات داخلی می‌روند و از بیرون، غافل می‌شوند. این تصور اشتباه را باید کنار بگذارید که «آن بیرون هیچ خبری نیست و تعمیرات آن، کار زیادی ندارد.» اتفاقا کاملا برعکس است. کاری که بیرون از خانه باید صورت بگیرد، به مراتب سخت‌تر و پیچیده‌تر از کار داخل خانه است. به عنوان مثال، اگر سقف خانه شما نشتی آب داشته باشد، تغییر کف اتاق‌ها، هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.


3- بی‌توجهی به هال
از سوی دیگر، عده‌ای هم هستند که نسبت به فضای داخل خانه بی‌تفاوتند و همه بودجه خود را صرف نوسازی و بازسازی بیرون از خانه می‌کنند. باید بدانید که توجه به فضای داخلی خانه، خصوصا هال و پذیرایی، اهمیت زیادی دارد. چراکه شما خودتان قرار است در آنجا زندگی کنید و بنابراین باید از فضای داخل خانه، نورگیر بودن آن و بزرگی هال و پذیرایی لذت ببرید. بنابراین هزینه و بودجه کافی برای زیبایی داخل خانه هم کنار بگذارید. شرکت پردیس سازان توسعه آسمان، با داشتن تیم مجرب از طراحان، بهترین طراحی‌ها را برای شما انجام می‌دهد.
4- دست‌کم گرفتن عوامل استرس‌زا
هر پروژه‌ای در خانه شما، مملو از پویایی قدرت است. این را ایروینگ، معمار و طراح داخلی می‌گوید. او به شدت معتقد است که باید عواملی را که باعث ایجاد استرس در افراد می‌کند، حذف کرد. از تنگی و کوچکی فضای داخل خانه و اتاق‌ها گرفته تا نوردهی ناکافی و رنگ‌های دلگیر. او می‌گوید: «شما با وارد شدن به خانه، بدون اینکه خودتان خیلی متوجه باشید، با همه این احساسات روبرو می‌شوید. این احساسات، چه منفی باشند و چه مثبت، درون سینه شما جای می‌گیرند و به مرور، زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.» باید بدانید که چه چیزهایی ممکن است روح و روان شما را بهم بریزد و برای شما ایجاد استرس کند. در نهایت باید آنها را از طراحی داخل خانه حذف کنید.
5- بی‌توجهی به کیفیت مصالح
گرچه در شرایط اقتصادی کنونی، بازسازی خانه و نوسازی ساختمان کار بسیار سختی به حساب می‌آید، اما باید بدانید که استفاده از مصالح و لوازم بی‌کیفیت، نه تنها به لحاظ اقتصادی به شما کمکی نمی‌کند، بلکه در نهایت باعث هزینه‌های بیشتر برای شما خواهد شد. حتی توجه به کیفیت مواد و مصالح می‌تواند در مورد جنس و کیفیت درب‌ها، شیرهای آب و کابینت‌های آشپزخانه باشد. شرکت ساخت و ساز پردیس سازان توسعه آسمان، بهترین مصالح را با مناسب‌ترین قیمت‌ها به شما ارائه می‌دهد.
6- ولخرجی در جایی که نباید
در طرف مقابل، افرادی هستند که ولخرجی‌های زیادی می‌کنند، حتی در جاهایی که نباید پول زیادی را صرف آنها کرد. خرید گران‌ترین مصالح و لوازم خانه و ساختمان لزوما به معنای آن نیست که آن لوازم و مصالح، دارای بهترین کیفیت هستند. این به معنای آن نیست که نباید پولتان برای مواد و لوازم باکیفیت خرج کنید، بلکه منظور این است که باید انتخاب‌ها و اولویت‌بندی‌های درستی داشته باشید.
7- عدم تناسب میان اجزای خانه
اگر شما در حال خرید وسایل نورپردازی، پریزهای برق، و سیم‌کشی یا قرار دادن شیرهای آب در خانه یا حیاط خانه هستید، باید همه شرایط خانه را درنظر بگیرید. اینطور نباشد که دسترسی به نور و چراغ و پریز برق در بخشی از خانه راحت‌تر از سایر بخش‌ها باشد. باید همه چیز به خوبی و با تناسب عالی در سراسر خانه پخش شود. در زمان فروش خانه، همین موارد کوچک به خوبی به کمک شما می‌آیند.
8- تمرکز بیش از حد بر روی تعداد اتاق زیاد
بسیاری از مردم، خصوصا آنهایی که چند فرزند دارند، دائما در بازسازی و نوسازی خانه و ساختمان یا زمانی که در حال ساختن خانه‌ای جدید هستند، به این فکر می‌کنند که هرچه تعداد اتاق بیشتری داشته باشند، بهتر است. در صورتی که همیشه اینطور نیست. گرچه داشتن اتاق‌های بیشتر در یک خانه، یک مزیت به شمار می‌آید، اما اگر قرار باشد که این اتاق‌ها، بیش از اندازه کوچک شوند، نه تنها مزیتی ندارد، بلکه می‌تواند یک عیب به حساب بیاید و نفر بعدی که خانه را از شما می‌خرد، مجبور به خراب کردن دیوارهای اتاق‌های کوچک شود. حتی ممکن است شما هم پس از مدتی به این نتیجه برسید که بهتر است به جای داشتن مثلا 3 اتاق کوچک، دو اتاق یا حتی یک اتاق بزرگ داشت.

شرکت ساخت و ساز پیمانکاری پردیس سازان توسعه آسمان

شرکت ساخت و ساز پردیس سازان توسعه آسمان مفتخر است که با داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای، کار بازسازی خانه و ساختمان‌های قدیمی شما را در تهران و مشهد بر عهده بگیرد. کارشناسان و مهندسان با تجربه ما، شما را در زمینه بازسازی و ساخت و ساز یاری می‌کنند و مشاوره‌های لازم را برای شما که به دنبال زیباتر کردن، بازسازی یا تعمیر خانه و ساختمانتان هستید، ارائه می‌دهند.
شرکت ساخت و ساز پردیس سازان توسعه آسمان قراردادهای دقیق و محکمی را با مشتریان خود می‌بندد که نه تنها عادلانه و منصفانه باشد، بلکه مشتری‌ها کاملا از آن راضی باشند و با خیال راحت پروژه را به ما بسپارند.
شرکت پردیس سازان توسعه آسمان علاوه بر بازسازی خانه و ساختمان‌های قدیمی در تهران و مشهد، در حوزه پروژه‌های ساختمانی و عمرانی نیز فعالیت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر و همچنین صحبت با کارشناسان ما، می‌توانید با ما تماس بگیرید.
فراموش نکنید که خانه، مهم‌ترین بخش از زندگی هر انسانی است. باید در خانه احساس آرامش و امنیت داشت. خانه و ساختمان قدیمی که زندگی در آن، مشکلات زیادی دارد و هر لحظه ممکن است با کوچکترین لرزشی، دیوارهایش فرو بریزد، نمی‌تواند باعث ایجاد احساس امنیت و آرامش در شما شود.