شرکت ساخت و ساز، شرکت ساختمانی، شرکت ساخت و ساز مشهد، شرکت ساخت و ساز تهران، شرکت ساخت انبوه، نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان، شرکت نوسازی ساختمان در مشهد، شرکت نوسازی ساختمان در تهران
21
فروردین

مجری پروژه های ساختمانی و عمرانی

شرکت ساخت و ساز پردیس سازان توسعه آسمان یکی از شرکت‌های معروف در حوزه ساخت و ساز و بازسازی ساختمان‌ها و خانه‌های قدیمی است. پردیس سازان توسعه آسمان، مجری پروژه های ساختمانی و عمرانی با بیش از ۲۰ سابقه درخشان و انجام بیش از ۸۰۰ پروژه است که فعالیت‌های خود را در دو شهر بزرگ تهران و مشهد، که دارای بیشترین ساخت‌و ساز در سراسر کشور هستند، گسترش داده است.
یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های این شرکت مجری پروژه های ساختمانی، بازسازی و احیای خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی از نظر ساخت و ساز و اجرای فضای سبز است. دلایل متعددی برای حفظ و بازسازی ساختمان‌های قدیمی وجود دارد که در اینجا به بخشی از آنها اشاره خواهیم کرد.

چرا باید ساختمان‌های قدیمی را بازسازی و حفظ کرد؟

آنچه که تاریخی است، ارزشمند است و باید آن را حفظ کرد. یعنی به دردسر آن می‌ارزد که برای بازسازی و احیای آن، انرژی صرف کرد و وقت گذاشت و هزینه کرد. با این حال، بازسازی و نگهداری ساختمان‌های قدیمی، می‌تواند فرصت‌های خوبی را برای جامعه ایجاد کند. در اینجا نگاهی می‌اندازیم که ارزش عملی و فرهنگی ساختمان‌های قدیمی و اینکه چرا حفظ و نگهداری و بازسازی آنها نه تنها برای فرهنگ جامعه دارای فایده است، بلکه برای اقتصاد آن منطقه هم مفید خواهد بود.
1- ساختمان‌های قدیمی دارای ارزش ذاتی هستند. بسیاری از ساختمان‌های قدیمی، خصوصا ساختمان‌هایی که پیش از جنگ جهانی دوم در دنیا ساخته شده است، با مصالح باکیفیت‌تر و بهتری ساخته شده‌اند.
استاندارد ساختمان‌ها و خانه‌هایی که پیش از جنگ در دنیا ساخته می‌شدند هم با استانداردهای پیش و پس از خود متفاوت بود. پس از جنگ جهانی اول، معماران و ساختمان‌سازان به این نتیجه رسیدند که باید ساختمان‌هایی ساخت که تا مدت زمان طولانی، بتواند در مقابل حوادث طبیعی و غیرطبیعی دوام بیاورد. بنابراین خانه‌هایی ساخته شد که تاکنون هم وجود دارند. با این حال، حوادث طبیعی و مرور زمان، آنها را فرسوده کرده و نگهداری و بازسازی این ساختمان‌ها نیاز به صرف هزینه و انرژی دارد. کاری که از عهده یک مجری پروژه های ساختمانی برمی‌آید.

2- با نابود کردن یک بنای قدیمی، شما نمی‌دانید که چه چیزهایی را از دست می‌دهید. تصور کنید که روزی اهرام ثلاثه مصر، از بین برود و فروبریزد. چه احساسی به شما دست خواهد داد؟ خانه و ساختمان‌های قدیمی هم به همین شکل هستند. تفاوت در این است که اهرام ثلاثه قدمتی چند هزار ساله دارند و خانه‌ها و ساختمان‌ها تا چند صد سال عمر می‌کنند. با این حال، آنها دارای ارزش فرهنگی بسیار بالایی هستند که باید حفظ شود. یک مجری پروژه‌های ساختمانی و عمرانی با تکنیک‌های روز دنیا می‌تواند دست به نوسازی و احیای چنین خانه‌ها و ساختان‌هایی بزند.
3- مردم به دنبال مکان‌های قدیمی هستند. امروزه بسیاری از مردم، خصوصا افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند، به دنبال پیدا کردن خانه‌هایی قدیمی برای زندگی هستند. خانه‌های قدیمی، دارای سبک و معماری خاصی هستند که در خانه‌های جدید پیدا نمی‌شود. بسیاری از افراد، این خانه‌ها را بازسازی و نوسازی و مشکلات احتمالی آن را برطرف می‌کنند، اما معماری آن را به همان شکل حفظ می‌کنند تا هم خانه را حفظ و هم آن را نو و تازه و قابل سکونت کرده باشند. به نظر این افراد، خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی، دارای فضای گرم و دنجی هستند که چنین فضایی در خانه‌های مدرن و امروزی یافت نمی‌شود. شرکت ساخت و ساز پردیس سازان توسعه آسمان که مجری پروژه های ساختمانی است، می‌تواند با احیا و نوسازی خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی، آنها را برای شما قابل سکونت کند. گاهی از ایده‌های قدیمی می‌توان در ساختمان‌های جدید استفاده کرد و به همین ترتیب، باید از ایده‌های جدید برای حفظ خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی استفاده کرد.
4- ساختمان‌ها و خانه‌های قدیمی، یادآور فرهنگ و تاریخ یک شهر و کشور است. همین که شما مثلا در میدان توپخانه یا خیابان 15 خرداد یا میدان حسن‌آباد در تهران قدم می‌زنید، با دیدن ساختمان‌های قدیمی و بناهای تاریخی، بخشی از تاریخ 200 ساله تهران را درک می‌کنید. دیدن خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی در مناطق و بافت قدیمی مشهد نیز یادآور بخشی از تاریخ این شهر است. تصور کنید که همه اینها از بین برود و به جای آنها، ساختمان‌های جدید ساخته شود؛ چه اتفاقی می‌افتد؟ در ظاهر شاید شهرهای ما مدرن و امروزی به‌نظر برسند، اما در حقیقت با از بین رفتن خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی در شهرها، هیچ تاریخی برای ما جز در کتاب‌ها، باقی نخواهد ماند.
گرچه، ساختن خانه‌ها و ساختمان‌های جدید و با طرح‌های مدرن، ایده بسیار خوبی است، اما نباید در این میان ساختن چنین ساختمان‌ها و خانه‌هایی به قیمت نابودی خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی و تاریخی‌مان باشد.
به راحتی می‌توان با کمک یک مجری پروژه‌های ساختمانی و عمرانی، مانند شرکت ساخت و ساز پردیس سازان توسعه آسمان، بناهای قدیمی را بازسازی و نوسازی کرد.
5- حفظ بناهای قدیمی، منافع اقتصادی زیادی به دنبال خواهد داشت. امروزه در بسیاری از شهرهای دنیا، خصوصا شهرهای اروپایی، بیشترین هزینه‌ها و انرژی صرف نوسازی و بازسازی بناهای قدیمی می‌شود و درصد اندکی صرف ساختن ساختمان‌های جدید می‌شود. حفظ بناهای قدیمی و نوسازی آنها باعث رونق اقتصادی و جذب توریسم خواهد شد. در شرایطی که کشور ایران، هنوز به جایگاهی نرسیده که توریست‌های زیادی از آن دیدن کنند، شهرهایی مانند یزد که شهر تاریخی به شمار می‌آید، محل بازدید گردشگران داخلی و خارجی است. یکی از جذابیت‌های این شهر برای توریست‌های خارجی، خانه‌ها و بناهای قدیمی این شهر است. آنها حتی ترجیح می‌دهند که در خانه‌هایی بمانند که از آنها به عنوان هاستل (هتل‌های خانگی) و مهمان‌سرا استفاده می‌شود. بنابراین، بهتر است شما هم خود را برای روزی که درهای ایران به روی توریست‌ها و گردشگران خارجی باز خواهد شد، آماده کنید. آن روز به زودی خواهد آمد. خانه‌های قدیمی را از بین نبرید و خراب نکنید؛ آنها را با کمک ما یا هر مجری پروژه‌های ساختمانی و عمرانی دیگری بازسازی و احیا کنید.


6- برای خراب کردن یک خانه یا ساختمان قدیمی هیچ‌وقت دیر نیست. شما هر زمانی می‌توانید یک بنای قدیمی را خراب کنید و جای آن، خانه و ساختمان مدرن و جدید بسازید. اما اگر این کار را کردید، دیگر جایی برای پشیمانی وجود نخواهد داشت. این، یک جاده یک‌طرفه است؛ پس بهتر آن است که تا جایی که امکان دارد، یک خانه و ساختمان قدیمی را حفظ کنید و با کمک یک مجری پروژه‌های ساختمانی و عمرانی، آن را بازسازی و نوسازی کنید.

شرکت پردیس سازان توسعه آسمان مجری پروژه های ساختمانی و عمرانی

شرکت پردیس سازان توسعه آسمان مفتخر است که با داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای، کار بازسازی خانه و ساختمان‌های قدیمی شما را در تهران و مشهد بر عهده می‌گیرد. این شرکت که مجری پروژه های ساختمانی و عمرانی است، با داشتن کارشناسان و مهندسان با تجربه، شما را در زمینه بازسازی و ساخت و ساز یاری می‌کند و مشاوره‌های لازم را برای شما که به دنبال زیباتر کردن، بازسازی یا تعمیر خانه و ساختمانتان هستید، ارائه می‌دهد.
شرکت ساخت و ساز پردیس سازان توسعه آسمان قراردادهای دقیقی را با مشتریان خود می‌بندد به طوری که این افراد بتوانند با خیالی آسوده، پروژه را به ما بسپارند.
شرکت ساخت و ساز پیمانکاری پردیس سازان توسعه آسمان علاوه بر اینکه مجری پروژه‌های ساختمانی و عمرانی است، در حوزه بازسازی خانه و ساختمان‌های قدیمی در تهران و مشهد نیز فعالیت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر و همچنین صحبت با کارشناسان ما، می‌توانید با ما تماس بگیرید.